Westfields Sports

_____________________________________ First In Australia



                                             

Westfields Sports High School

Hall Of Fame

AUSTRALIAN REPRESENTATIVES
We at Westfields would like to congratulate the students on this page on winning the ultimate prize,
selection to represent their country in their chosen sport.

The Westfields Sports Boys In The Hall of Fame
Willy Wicks
William Wicks
Athletics
1998
Scott Burriss
Scott Burriss
Athletics
2000
John Thornell
John Thornell
Track & Field
2001
John Thornell
John Thornell
World S.Games
2002
Paul Stickler
Paul Stickler
Athletics
2002
Isaac Simon
Isaac Simon
Athletics
2002
Robert Marks
Robert Marks
Athletics
2002
Fabrice Lapierre
Fabrice Lapierre
Athletics
2002
Dale Jenner
Dale Jenner
World Yth Games
2006
Jamal Idris
Jamal Idris
Athletics
2011
Kurt Jenner
Kurt Jenner
Athletics
2009
Andrew Neville
Andrew Neville
Athletics
2009
Julien Oey
Julien Oey
Triathlon
2012
No photos available
Athletics

Jeff Ayres-'93/4
Hayden Knowles-93/4
Ross Corner

 

 
Luke Miner
Luke Miner
Bocce
2006

 

 

 
Andrew Neville
Matthew Outzen
Baseball
2009
David Welsh
David Welsh
Baseball
1999 & 2001
Patrick Dawes
Patrick Dawes
Baseball
1998
Ray Vercoe
Ray Vercoe
Baseball
2000
Matthew Sundstrom
Matt Sundstrom
Baseball
2002
Jake McKenzie
Jake McKenzie
Baseball
2004
Shane Benson
Shane Benson
Baseball
2004
Matthew Rae
Matthew Rae
Baseball
2005
Michael Vine
Michael Vine
Baseball
2007

Photo to come









Corey Barnes
Baseball
2011
Anthony Labka
Anthony Labka
Basketball
2000
Tim Labka
Tim Labka
Basketball
2000
Shane Harris-Tunks
Shane Harris-Tunks
Basketball
2006

Photo to come









Matthew Samuels
Basketball
2008
Anel Bucut
Anel Bucut
Basketball
2009
Jason Cadee
Jason Cadee
Basketball
2009

 

 

 
Cameron Nupier
Cameron Nupier
Cricket
2001
Michael Clarke
Michael Clarke
Cricket
1999
Daniel Burns
Daniel Burns
Cricket
2004/05
Simon Keen
Simon Keen
Cricket
2005
Nathan Brain
Nathan Brain
Cricket
2007

Ben Smith
Cricket
2008
Dean Bush
Dean Bush
Cricket
2008
Usman Khawaja
Usman Khawaja
Cricket
2011
Jagveer Panesar
Jagveer Panesar
Cricket
2011
Jarred Lysaught
Jarred Lysaught
Indoor Cricket
2012

Photo to come









Michael Bright
Cricket
2003
Jamie McMaster
Jamie McMaster
Football
Great Britain
Harry Kewell
Harry Kewell
Football
.
Jason Culina
Jason Culina
Football
1999
Tallan Martin
Tallan Martin
Football
1999
Shane Cansdell-Sherrif
S.Cansdell-Sherrif
Football
1999
Sean Babic
Sean Babic
Football
1999
Jacob Burns
Jacob Burns
Football
1999
Bradley Groves
Bradley Groves
Football
1999
Leslie Pogliacomi
Leslie Pogliacomi
Football
1993 & 1999
Ismael Arrarte
Ismael Arrarte
Football
1999/2000
Matthew Osman
Matthew Osman
Football
2001
Matthew Hunter
Matthew Hunter
Football
2001
Michael Brown
Michael Brown
Football
2001
Alex Brosque
Alex Brosque
Football
2002
David Carney
David Carney
Football
2002
Ben Gough
Ben Gough
Football
2004
Daniel Wilkinson
Daniel Wilkinson Football
2004
Brody Crane
Brody Crane
Soccer
2004
Evan Berger
Evan Berger
Football
2005
Jason Trifiro
Jason Trifiro
Football
2005
Nathan Burns
Nathan Burns
Football
2005
Michael Beauchamp
M.Beauchamp
Football
2006
James Wesolowski
James Wesolowski
Football
2006
Danny Vukovic
Danny Vukovic
Football
2006
Trent McClenahan
Trent McClenahan
Football
2006
Aaron Mooy
Aaron Mooy
Football
2006
Brent McGrath
Brent McGrath
Football
2006
Scott Jamieson
Scott Jamieson
Football
2006
Wade Oostendorp
Wade Oostendorp
Football
2006
Mark Bridge
Mark Bridge
Football
2006
Matthew Jurman
Matthew Jurman
Football
2006
Marko Jesic
Marko Jesic
Football
2006
Glen Trifiro
Glen Trifiro
Football
2006/7
Jarred Lum
Jarred Lum
Football
2007
Nickola Stanojevic
Nickola Stanojevic
Football
2007
Umut Tokdegan
Umut Tokdegan
Football
2007
Brendan Hamill
Brendan Hamill
Football
2007
Alex Mansuetto
Alex Mansuetto
Football
2009
Matthew Ryan
Matthew Ryan
Football
2010
Terry Antonis
Terry Antonis
Football
2010
Bernie Ibini-Isei
Bernie Ibini-Isei
Football
2010
Mustafa Amini
Mustafa Amini
Football
2010
Nathan Burns
Nathan Burns
Football
2010
Kerem Bulut
Kerem Bulut
Football
2010
Connor Chapman
Connor Chapman
Football
2011
Yianni Perkatis
Yianni Perkatis
Football
2011
Milos Degenek
Milos Degenek
Football
2011
Stjpan Paric
Stjpan Paric
Football
2011
Jerry Kalouris
Jerry Kalouris
Football
2011
Mark Condric
Mark Cindric
Football
2012
Lawrence Hanna
Lawrence Hanna
Football
2012

 
No photos available
Football

Nahuel Arrarte-
Petar Krljar-'95
Christian Care-'02
No photos available
Hockey


Slmeon Booth-'95
Matthew Bissaker
Matthew Bissaker
Hockey
1995
Brett Morrison
Brett Morrison
Hockey
2002
Alex Phimmachank
Alex Phimmachanh
Hockey
2010
Michael Buettner
Michael Buettner
Rubgy League
1991
Lenny Beckett
Lenny Beckett
Rugby League
1997 & 1999
Greg Boulos
Greg Boulos
Rugby League
1999
Mark Minichiello
Mark Minichiello
Rugby League
1999
Danny Sullivan
Danny Sullivan
Rugby League
1999
Chris Armit
Chris Armit
Rugby League
1999
Joven Clarke
Joven Clarke
Rugby League
2000
Nathan Armit
Nathan Armit
Rugby League
2001
Liam Fulton
Lian Fulton
Rugby League
2002
Michael Greenfield
Michael Greenfield
Rugby League
2003
Troy Pan
Troy Pan
Rugby League
2003
Kris Keating
Kris Keeting
Rugby League
2003 & 05
Jarryd Haines
Jarryd Hayne
Rugby League
2003
Blake Green
Blake Green
Rugby League
2004
Dene Halatau
Dene Halatau
Rugby League
NZ 2005
Isaac Luke
Isaac Luke
Rugby League
NZ 2005
Duan Poaneki
Duan Poaneki
Rugby League
NZ 2005
Luke O'Donnell
Luke O'Donnell
RL Kangaroos
2006
Kris Inu
Kris Inu
Rugby League
NZ 2007
Jack Lee Hang
Jack Lee Hang
Rugby League
2007
Israel Folau
Israel Folau
Rugby League
2007
Heka Nanai
Heka Nanai
Rugby League
2007
Tony Williams
Tony Williams
Rugby League
2007
Jacob Gagan
Jacob Gagan
Rugby League
2008/2010
Daniel Galati
Daniel Galati
Rugby League
2008
David Klemmer
David Klemmer
Rugby League
2010
Trent Jennings
Trent Jennings
Rugby League
2010
Salesi Funaki
Salesi Funaki
Rugby League
2010
Keleppi Tanginoa
Keleppi Tanginoa
Rugby League
2012
No photos available
Rugby League

Aaron Sweeney-'99

 

 

 

 
Leon Bott
Leon Bott
Rugby Union
2003
Ben Coridas
Ben Coridas
Rugby Union
2006
Rodney Ma'a
Rodney Ma'a
Rugby Union
2006
Lamarn Ma'a
Lamarn Ma'a
Rugby Union
2007
Shanin Proctor
Shanin Proctor
Rugby Union;
2007
Jason Hopkins
Jason Hopkins
Rugby Union
2007
Siteveni Mafi
Siteveni Mafi
Rugby Union
2007
Jeremy Sua
Jeremy Sua
Rugby Union
2008

 
 
 

 
Michael Gibson
Michael Gibson
Softball
1999
Adam Thomas
Adam Thomas
Softball
2001
Lee Williams
Lee Williams
Softball
2001
Matthews Boys
Matthew Boys
Softball
2002
Peter Boys
Peter Boys
Softball
2001
Travis Southam
Travis Southam
Softball
2003
Jacob Stek
Jacob Stek
Softball
2011
Hayden Matthews
Hayden Matthews
Softball
2011
Jayden Lach
Jayden Lach
Softball
2011
Izack Rossi
Izack Rossi
Softball
2011
No photo available
Softball

Zelman Tan-97
Joel Southam-'02
Andrew Richards
Andrew Richards
Swimming
2001
Michael Hardy
Michael Hardy
Swimming
2006
Daniel Tranter
Daniel Tranter
Swimming
2012

 

 
David Jeflea
David Jeflea
Tennis
2002
Anthony Tuong
Anthony Tuong
Tennis
2002
Brain Tran
Brian Tran
Tennis
2010

 

 
Paul Vaigafa
Paul Vaigafa
Volleyball
1998
Nathan Lovett
Nathan Lovett
Volleyball
2001
No photo available
Volleyball

Miki Spasenovic-'93
Chris Sydenham-'94
Frank Uso
Billy Uso

 

 
Benjamin Lehner
Benjamin Lehnen
Water Polo
2000 & 2001
Adam Laws
Adam Laws
Water Polo
2002